Soubory a odkazy na webové stránky

Tento typ studijního materiálu vkládá do kurzu odkaz na libovolnou webovou stránku nebo jiný soubor umístěný na internetu. Umožňuje také vytvořit odkaz na jakýkoliv soubor, který jste ze svého osobního počítače buď již vložili mezi soubory kurzu, nebo jej tam teprve vložíte v průběhu vytváření odkazu.

Standardní webové stránky se po kliknutí na odkaz prostě zobrazí, s multimediálními soubory se zachází o něco inteligentněji – některé z nich mohou být vkomponovány přímo do stránky kurzu; tak se např. zvukové soubory MP3 přehrají pomocí přehrávače vestavěného přímo do Moodlu, podobně je tomu také v případě video souborů, flashových animací ad.

K dispozici je množství voleb pro způsob zobrazení odkazovaných materiálů jak v nově otevřeném okně, tak ve vnořeném rámu.

Pokud představuje odkazovaný materiál webovou aplikaci nebo jiný obsah schopný přijímat parametry, může vytvořený odkaz zasílat takové aplikaci informace např. o jméně uživatele, o jeho e-mailové adrese, o kurzu, ze kterého k ní přistupuje atp.

Rejstřík všech souborů nápovědy
Zobrazit tuto nápovědu v jazyce: English